Ghelamco pozyskało finansowanie bankowe dla swojej kluczowej inwestycji w Polsce – kompleksu biurowego The Bridge w centrum Warszawy. Kredytu budowlano-inwestycyjnego udzielił deweloperowi Santander Bank Polska, który będzie również strategicznym najemcą wieżowca.
Uzyskane finansowanie pozwoli nam na terminowe dokończenie budowy The Bridge, ale również na utrzymanie najwyższego poziomu wykończenia i założonych rozwiązań. To będzie najbardziej zaawansowany technologicznie i zrównoważony pod względem ekologicznym projekt w historii naszej firmy. Wierzę, że podobnie jak kiedyś Warsaw Spire, także The Bridge na lata stanie się benchmarkiem dla polskiego rynku biurowego i wysoko zawiesi poprzeczkę. Nasz punkt widzenia podzielają także nasi partnerzy, a potwierdzeniem tego są niezwykle ważne dla naszej firmy umowy, jakie w ostatnim czasie podpisaliśmy. Santander Bank Polska nie tylko stał się naszym kluczowym najemcą, ale także udzielił kredytu, dzięki któremu możemy się zobowiązać, że dostarczymy na rynek biurowiec wyznaczający nowy standard – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.
Chcielibyśmy pogratulować Ghelamco wizji stworzenia fantastycznej przestrzeni biurowej w Warszawie, która jest idealnym połączeniem starej i nowoczesnej architektury. Santander Bank Polska jest dumny, że może wspierać Ghelamco z jego wiodącymi na rynku referencjami w zakresie ESG i ekologii, i będzie nadal wspierać wszystkie takie projekty, które przynoszą Polsce korzyści – mówi Brendan Long, Head of Property, Santander Bank Polska.
The Bridge to nowoczesny kompleks biurowy powstający przy placu Europejskim na warszawskiej Woli. Zgodnie ze swoją nazwą, stanowi most między historią a współczesnością, co odzwierciedla się w jego architekturze łączącej zabytkowy gmach dawnego Domu Wydawniczego Bellona z 40-piętrowym wieżowcem. W sumie oba budynki dostarczą na rynek 52 tys. mkw. powierzchni biurowej.
W budynku zastosowany zostanie autorski system operacyjny Ghelamco – Signal OS, który pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie mediami. Jego elementem jest aplikacja mobilna umożliwiająca najemcom poruszanie się po biurowcu bez karty dostępu czy rezerwację sal i miejsc parkingowych. W The Bridge wykorzystane będą też specjalne rozwiązania antypandemiczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów, m.in. lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych. Budynek wyposażony będzie w parking podziemny z punktami do ładowania samochodów elektrycznych. Rowerzyści dostaną do użytku ponad 160 miejsc rowerowych, w tym 33 dla jednośladów elektrycznych, a także szatnie z natryskami.
The Bridge zaprojektowany został przez cieszącą się międzynarodowym uznaniem holenderską pracownię architektoniczną UNStudio we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury PROJEKT. Planowany termin zakończenia budowy to I kwartał 2025 roku.